Onebit hosting:
recenze a alternativy

Webhosting Onebit patří mezi špičku na našem trhu a v článku se dozvíte, proč. Přečtěte si, proč je naopak Wedos nesprávná volba a jak může přesun k Onebitu vyřešit mnohé problémy s webem.

Scroll
Arrow
nejlepsi hosting na web wordpress onebit

Každý webař hledá ten nejlepší webhosting pro své klienty, proto není neobvyklé, že jich vyzkouší vyšší jednotky až desítky a testuje jejich stabilitu a kvalitu. Nejinak je to u mě. S nabídkou webhostingů jsem byla zklamaná, dokud jsem si nevyzkoušela Onebit a poté i WP-hosting.

onebit hosting sleva akce

Oba webhostingy jsou velmi kvalitní.

Proč je Onebit nejlepší volbou

ONEbit® byl zvolen odbornou porotou jako nejlepší PHP hosting mezi 17 předními webhostery v ČR. A jako jeden z mála dokáže garantovat dostupnost více než 99,99 procenta u svých vyšších tarifů. Můžete si být jistí, že vás nepřekvapí žádný neohlášený a nenadálý výpadek webu. Těch výhod má ale mnohem více:

Výkonné servery

Vysoký výkon zajišťují kvalitní SSD disky a hardware od Intelu. Onebit je držitelem certifikátů Intel Gold Partner a Intel Server Integrator. Servery pravidelně udržují a přerozdělují prostor tak, aby nedošlo k výpadkům vašich webů.

Rychlost načítání webu je od 50ms do 700ms. Průměr je do 200 - 500ms, což jsou nadprůměrné hodnoty a kolísání načítání není v průběhu týdnů a měsíců dramatické.

Bezpečnost

Samozřejmě bezpečnost musíte zajišťovat i vy, majitelé webů. Onebit webhosting zajišťuje první serverovou vrstvu zabezpečení pro vás zdarma - HTTP/2, TLS, Anti-DDoS a AntiMalware. Rovněž poskytuje zdarma SSL certifikát Lets encrypt (i pro neomezený počet subdomén), což není zdaleka samozřejmé u méně kvalitních konkurentů.

Pro zabezpečení prostoru pro emaily, databáze, WebFTP využívají tzv. zrcadlení (RAID) a provádí pravidelnou zálohu. Pokud potřebujete svůj web vytáhnout ze zálohy, stačí kontaktovat podporu a vše zdarma za vás zařídí a otestují funkčnost. Ano, opravdu, vše zdarma.

2 měsíce zdarma

hosting zdarma onebit

Webhosting si můžete vyzkoušet na 2 měsíce zdarma. Pokud se vám bude u nich líbit, po 2 měsících vám zašlou prodloužení služeb. Jsem si 100% jistá, že spokojení budete.

Vyzkoušet 2 měsíce zdarma

Výkonné tarify webhostingu

Onebit jako jediný nabízí individuální služby. Pokud jste náročný, respektive váš webový projekt potřebuje bezkonkurenční a silný výkon, jsou schopni vám sestavit nabídku z 1000+ variant služeb! Dále můžete využít VIP balíček, který je výkonnější než VPS (virtuální privátní server).

Pro běžný webový projekt máte na výběr z tarifů Start, Home, Business a Premium. Balíček Business využívám pro své klienty i já a je vhodný i pro větší projekty.

Onebitu důvěřují i velké a významné společnosti.

Špičková zákaznická péče

Vstřícné a doopravdy nápomocné služby helpdesku dělají z webhostingu Onebit bezkonkurenční klenot. Správa vašeho webu a webhostingu už nemusí být žádné peklo. Odepisují do pár minut - a nečekejte žádné šablonovité odpovědi. Vskutku se s vašim problémem seznámí a fundovaně odpoví tak, že tomu porozumí i "počítačová blondýna".

Já jednou řešila zapeklitý problém a neváhali mi zavolat, po telefonu se mě zeptali na pár otázek a daný problém samostatně vyřešili. Obrátit se na ně můžete s čímkoliv, co se týka hostingu, ale i vašeho webu (např.: jak zrychlit a optimalizovat načítání webu - velmi dobře se vyznají ve Wordpressu a v dalších systémech a dokáží velmi odborně a naprosto konkrétně poradit).

To je skvělé! Jdu tam!

Jednoduchost a minimalismus

webhosting onebit nejlepší jaky hosting recenze

Zastaralý vzhled, obrovské stromové menu a nelogická složitost je moje noční můra. Naštěstí Onebit hosting nabízí velmi uživatelsky přívětivou a minimalistickou administraci s modernějším vzhledem. Vše dokážete snadno najít a náročnější nastavení za vás provede podpora. Znamená to, že nemůžete udělat chybu, nemusíte se bát špatného kliku.

Moje zkušenost s jiným webhostingem ukázal, že i převod PHP na novou verzi může být mučící a s několikadenním výpadkem webu. Naštěstí, nic takového vás u Onebitu nečeká. I přechod na novou verzi PHP je totiž na jeden klik.

Další skvělé výhody

  • Instalátor aplikací. Nezkušení uživatelé velmi ocení instalaci známých redakčních systémů na jedno kliknutí.
  • Přechod od starého hostingu k Onebitu je snadné. Netušíte, jak přesunut web na nový webhosting? Nemusíte mít žádný strach, podpora vám pomůže a všechno přesune zdarma. A bez výpadku.
  • Flexibilní prostor na disku. S prostorem na emailu, databázi a FTP lze "hýbat" a flexibilně navýšit prostor podle vašich potřeb zdarma.
  • .cz doména zdarma. U objednání webhostingu (ne prodloužení u 2 měsíců zdarma) získáte doménu .cz zdarma.
  • Aktuální stav služeb. Tady můžete sledovat dostupnost všech služeb.
  • Statistiky. Druhý Google Analytics - AWStats od Onebitu máte přístupné z administrace.

Shrnutí: Onebit je špička mezi webhostingy

Abych to shrnula. Webhosting Onebit patří k nejdostupnějším, nejrychlejším a k nejvstřícnějším poskytovatelům (nejen) sdíleného webhostingu na našem trhu s více než 25 000 zákazníky. Doporučuji je na každém kroku a rohu, neboť za ty roky, co jsem u nich, jsem nezaznamenala žádný problém. Právě naopak, velmi si cením kvalitních služeb a špičkové péče o klienty.

Vyzkoušet na 2 měsíce zdarma

WP-hosting zrozen pro Wordpress weby

Dalším velmi kvalitním webhostingem je bezesporu WP-hosting. Zaměřuje se, jak název napovídá, na odladěný hosting určený pro weby na Wordpressu. Má mnoho výhod:

wp-hosting jaky hosting si vybrat
Přejít na oficiální stránku WP-hostingu

Proč odejít od Wedosu?

Protože denně ve FB komunitách vídám nešťastné majitelé webů hostující u Wedosu, nebo otázky Proč nedoporučuji Wedos, rozhodla jsem se přidat pár řádků na toto téma.

Proč je Wedos tak populární

Občas jsou úspěšnější ti podnikatelé (anebo firmy), kteří se umí lépe prodat, ačkoliv kvalitativně jsou podprůměrní. Umí marketing. Umí PR. A Nejinak je to u webhostingu Wedos. Jedná se velkou akciovou společnost a dalších šest s.r.o., která vyrostla velmi rychle, protože měla velký kapitál na propagaci. Zkrátka velká ryba. Žádná rybka.

Statisíce zákazníků si Wedos podmanil díky nízké ceně. Jenže i to je relativní, protože má příplatkové služby (SSL certifikát, vytáhnutí webu ze zálohy), tudíž na konci roku může zákazník zjistit, že zaplatil více, než by zaplatil u konkurence, která nemá příplatkové služby.

Vrátím se ještě k marketingu. Velkou roli hraje jejich affiliate program, který je velmi propracovaný (za to klobouk dolů, obsahuje různé kupóny, což zvyšuje konverze) a který přináší nejen peníze Wedosu, ale i propagujícím affiliate partnerům. Ti jsou ochotni napsat jakkoliv úžasnou recenzi za provize. Boh(užel)dík, já takovou schopnost nemám a nedokáži doporučovat něco, s čím nejsem maximálně spokojená a co bych sama nedoporučila nejlepšímu příteli, rodině s čistým svědomím. I to je důvod, proč mi už 5 let svítí krásných 0 Kč v provizním systému.

Plno lidí ale na tohle nehledí. Zkrátka peníze jsou peníze. Proto jen stěží najdete na internetu skutečnou a upřímnou recenzi. Co se tím způsobí? Laik jde a objedná si hosting u Wedosu. Protože četl, že je úžasný a levný. Marketingová léčka. Funguje výtečně.

Pekelná (ne)podpora

Sice Wedos zaměstnává desítky lidí na helpdesk, ale málokdy se setkáte s pravou zákaznickou péčí. Většinou vám odepíší velmi stroze, bez žádné informační hodnoty a pošlou vám jen odkaz na znalostní bázi. Nevyznáte se v tom? Je to pro vás španělská vesnice? Máte smůlu. Občas si můžete připadat, že komunikujete s robotem.

Největší WOW zážitek, lidé prchající z Wedosu na Onebit, zažili u podpory. Hotové vykoupení z pekla.

Je pochopitelné, že tak obrovská společnost se statisíci zákazníky bude mít problém se zahlcením dotazy. Zkrátka nestíhají. Wedos jede na kvantitu, ne kvalitu. Onebit jede na kvalitu, ne kvantitu. V těchto věcech je obrovský rozdíl. Je na zákazníkovi, komu dá přednost.

Když weby padají... je čas si přát... odejít

Co vás rozhodně na Wedosu nemine jsou výpadky. Někdy častější, někdy méně časté. Záleží na jakém serveru jste. Bohužel, dotazy na padající web jsou každodenním chlebem v různých FB skupinách. Vždy se ukáže, že daný web běží na Wedosu.

Před nedávnou dobou jsem pomáhala kolegyňce v zapeklitém případu, kdy její klientce spadl znenadání web. Objevila se tzv. bílá smrt a za pár minut byl web smazaný úplně. I z FTP. Kolegyně to řešila s podporou, která nedokázala pochopit, co se stalo a chtěla se distancovat od tohoto případu. Ukázalo se, že neměli ani žádnou zálohu webu. Zkrátka najednou všechno bylo fuč. Její klientka si web spravovala sama a netušila, že si musí dělat zálohy, veškerá její práce, včetně online kurzů byla pryč.

Tento výpadek byl obrovský a toto nebyl jediný případ.

Potom zde máme "malé" výpadky. 500 internal server error nebo bílá smrt. Podpora to většinou opraví. Ovšem je špatné si myslet, že tímto je to "v cajku". Není vůbec správné, že se to děje v tak velkém měřítku.

Proč? Protože výpadky vás to stojí peníze. Pokud vám váš web přivádí nové zákazníky a pokud máte zaplacené reklamy, přicházíte o peníze. I o zákazníky. Tak jednoduché to je.

Nechci přicházet o peníze! Jdu k Onebitu

Seznam pokračuje...

Neochotná podpora a nestabilní hosting jsou více než výmluvné argumenty. Nevýhod spatřuji ale více. Například v nepřehlednosti administrace. Kilometrové stromové menu a zastaralost. Velmi frustrující je i velká složitost v nastavování různých funkcí (např. SSL certifikát). Výhoda je to jen pro technicky zdatné a pro ty, kteří se rádi rýpou v hostinzích. Já to nejsem, a běžní uživatelé také ne.

Dalším velmi zásadním bodem je pomalost. Většina zákazníků Wedos jsou tam kvůli nízké ceně a objednávají nižší tarify. Weby se načítají dlouho. Ovšem zde musím podotknout, že se Wedos trochu polepšil. Zatím, co jsem zažila, je nejpomalejší hosting FORPSI.

Další věcí je divné chování webů. Zejména u webů využívající pagebuildery. Vejdete na web a najednou se nechce načíst vizuální editor, nějaké sekce jsou odstraněné, administrace je pomalá... i tyto věci dokáže vyřešit přesun ke kvalitnímu hostingu!

Vyzkoušet Onebit na 2 měsíce zdarma Vyzkouším WP-hosting