Jak probíhá spolupráce tvorby webu

Tady se dozvíte, jak naše spolupráce bude probíhat. Za ty roky, co dělám tuto práci, jsem si vystříbřila procesy tak, aby byla spolupráce jasná, transparentní a win-win pro obě strany. Mým cílem je, abyste byli maximálně informování o všech krocích, aby nedošlo k žádným nepříjemnostem a ke komunikačnímu šumu. Díky vychytanému procesu máte jistotu, že spolupracujete s profesionálem. A pokud se ptáte, co přesně znamená tvorba webu, co všechno obsahuje a co neobsahuje - přečtěte si tento článek.

A aby spolupráce byla opravdu příjemná, bez výše zmíněného komunikačního šumu, potřebuji od vás veškeré informace písemně. Tím chráním vás i sebe. K informacím se v průběhu práce mohu kdykoliv vrátit a neztrácíme žádný čas. S mými klienty, pokud si přejí, si také volám, abychom se seznámili. Anebo pokud spolupracujeme dlouhodobě a požadují nějaké změny na webu - v tomto případě je telefonní komunikace rychlejší.

Pokud ale poptáváte web nový, je opravdu potřebné, abychom řešily to nejdůležitější písemně.

Je nejspíš důležité také zmínit, že nejlépe pracuji o samotě. Nedokáži vymyslet nic po telefonu anebo na video konferenci. Protože dělám weby s rozmyslem, nestřílím od boku a všechno si nechám projít hlavou. Samozřejmě někteří mí klienti to mají opačně - neradi píšou a odevzdaný dotazník neobsahuje informace, které potřebuji a rádi brainstormují na Zoomu. V některých případech je tedy lepší, když je "posadím k výslechu", ptám se jich a odpovědi si píšu do dotazníku - ale stále platí, že hned od stolu nic nevymyslím : ).

Jednotlivé fáze tvorby webu

Jednotlivé fáze se mohou lišit projekt od projektu.

1. Fáze - podklady

2. Fáze - wireframe

3. Fáze - design

4. Fáze - spuštění

5. Fáze - údržba

Počet revizí u designu

V rámci úvodní strany jsou 2 kola revizí. Nejprve udělám nástřel designu  > revize > úprava > revize > úprava.

Následně začnu designovat zbytek webu (všechny stránky). Zde jsou 2 kola revizí. Nadesignování > revize > úprava > revize > úprava.

Celkem tedy 4 revize.
Více revizí beru jako vícepráce a účtuji je hodinovou sazbou 900 Kč. 

Možné vícepráce

Jak vidíte nahoře, tvorba webu není jen o designu, předchází tomu mnoho kroků (všechny kroky naleznete tady). Každá fáze má svůj jasný účel. Nezačínám další fázi bez vašeho jasného odsouhlasení. Pokud by se stalo, že změníte názor na některou již dokončenou fázi (např. ve fázi designu se rozhodnete překopat texty, změnit strukturu webu, apod.) účtuji to jako vícepráce (protože to pro mě znamená více práce : ). Domluvená částka se vždy vztahuje k rozsahu, na jakém jsme se domluvili, tudíž i pozdější změna zadání je vícepráce. To stejné platí například u více revizí, než je standardně v ceně zakázky.

O všem vás informuji. Nikdy vás nečeká nepříjemné překvapení na faktuře. Až jakmile odsouhlasíte vícepráce, začínám znovu pracovat.