Divi šablona:
recenze a alternativy

Divi je designérský framework, který mohou využívat nejen profesionálové, ale i běžní uživatelé. Je to nejpopulárnější vizuální editor pro Wordpress a v článku vám představím jeho největší přednosti.

Scroll
Arrow
 Divi theme nejlepsi sablona na wordpress theme builder

Divi je nástroj, který usnadňuje vytvořit design na míru bez znalosti programování na WordPressu. A pokud jste designér a umíte trochu kódovat, hranice téměř neexistují. Běžná šablona má vlastní nastavení, které mohou být uzavřené (to znamená, že změny uděláte jen přepisem core kódů šablony, což může být velmi náročné / proti licenci). S D čeká svoboda.

divi recenze sleva

Nejflexibilnější nástroj, se kterým můžete vytvářet web přímo v prohlížeči, veškeré změny vidíte v reálném čase. Stavebnice, která nezná hranic.

O vývojářích

Vývojářská společnost Elegant Themes dodává do Wordpressového moře své šablony už od roku 2008. Ve stejné době představili světu i Divi a v současné době se zaměřují pouze na tento nástroj; na jeho růst, aktualizace a podporu zákazníkům.

To je i důvod, proč jsem dala přednost Divi před jinými nástroji. Vývojáři veškeré své zdroje - čas, energií, píli, peníze - vkládají pouze do jednoho místa. Netříští svou pozornost a proto mohou nabídnout bezpečný, kompatibilní, stále vyvíjený nástroj.

Kdo nástroj ocení

Přejít na oficiální stránku Divi

Na jaký typ projektu se hodí

Nástroj Divi se hodí pro všechny typy projektů; je takzvaně multipurpose.

 • Firemní web / nabídka služeb. Klasický web pro nabídku vašich služeb s kontaktním formulářem. Dále například jazykové mutace, katalog (listing), chattování, uzavřená sekce, objednávky, rezervace a mnoho jiného.
 • Nabídka fyzických a digitálních produktů. Malý, větší, velký eshop pro fyzické produkty. Prodej digitálních produktů i programů v členské sekci. Veškerý online prodej s různým napojením (emailing, platební brána, aplikace třetích stran,..) a mnoho dalšího.

Cokoliv si přejete vytvořit, na cokoliv chcete web napojit - tento nástroj bez problémů zvládne. Využijete ho i v případě, že si přejete postavit designový web (s důrazem na moderní vychytávky). Pokud vám schází inspirace, použít můžete jakýkoliv z předpřipravených vzhledů (layoutů).

divi sablona jak postavit web na wordpress

Postavit si eshop na Woocommerce s Divi vám dává maximální svobodu tvorby. Tvořte si vlastní detaily produktů, katalogy, pokladnu, košík... bez omezení. Podívejte se na funkci od Divi - WooBuilder.

To zní skvěle! Chci více informací

Nejoblíbenější nástroj v ČR i ve světě

Aktuální statistiky hovoří, že šablona patří celosvětově mezi špičku. Co si z toho odnést? Jistotu, že je maximálně bezpečná, stále vyvíjená a kompatibilní s aktuální verzí Wordpressu, PHP a s aktuálními pluginy.

1. nejprodávanější

Nejprodávanější šablona na Wordpress s téměř milionem zákazníků.

1. v ČR

Nejoblíbenější WordPress šablona v České republice.

3. nejpoužívanější

3. nejpoužívanější šablona na nejznámějších a nejnavštěvovanějších WordPress webech.

3. nejprodávanější framework

3. nejpoužívanější framework v České republice (1. místo PHP, 2. místo Nette).

2,2+ milionů webů

Živě je 2,2 miliónů Divi webů a celkem 3,4 milionů (uzavřené weby, přesměrované, atd).

14 tisíc webů v ČR

Téměř 14 tisíc živých webů na Divi v České republice.

Přejít na oficiální stránku Divi

Součástí ceny není „jen“ samotná šablona

Cenová politika Divi je velmi transparentní a výhodná. Obdobné podmínky nespokytuje žádný jiný nástroj s vizuálním editorem.

Roční licence

89 $

 • Neomezený počet webů
 • Aktualizace a podpora 1 rok
 • Šablona Divi
 • Prémiový plugin Bloom
 • Prémiový plugin Monarch
 • Prémiová šablona Extra
 • 50 MB prostoru v Divi Cloud
 • Roční platba
Koupit

Doživotní licence

249 $

 • Neomezený počet webů
 • Doživotní aktualizace a podpora
 • Šablona Divi
 • Prémiový plugin Bloom
 • Prémiový plugin Monarch
 • Prémiová šablona Extra
 • 50 MB prostoru v Divi Cloud
 • Jednorázová platba
Koupit

Jak vidíte, zakoupením Divi získáte i další prémiové nástroje. Ty stojí samostatně 89 $ za rok. Vy je získáte za minimální cenu.

Šablonu Extra, která je vhodná pro magazíny.
Plugin Bloom, který se postará o znásobení vaší emailové databáze. Můžete vytvářet různé formuláře na sběr kontaktů včetně vyskakovacích oken (pop-up). Plugin dělá i analýzy, tudíž hned zjistíte, který formulář je nejúspěšnější.
Plugin Monarch vám zajistí, že se o vašem článků dozví uživatelé sociálních sítí. Do článků přidává tlačítka na sdílení na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, LinkedInu a mnoho dalších.
Divi Cloud byl překvapivou novinkou roku 2022 a stávající zákazníci získají zdarma 50 MB. Je to virtuální úložiště (knihovna) pro vaše Divi výtvory – sekce, moduly, nebo celé layouty stránek, které se hned zpřístupní na všech vašich webech, obsahuje filtr a pokročilé funkce. Maximálně zefektivní práci webdesignérům.

Divi nabízí i slevy! Sledujte tuto stránku, protože minimálně dvakrát za rok (Black friday a narozeniny) máte možnost získat tento nástroj o 20 % levněji. Pokud chcete být v obraze - přihlaste se k mému newsletteru, anebo mě sledujte na sítích.

Divi má desítky výhod

Výhody dalece převyšují nevýhody (které spatřují spíše profesionálové pracující denně s tímto nástrojem), já vám vyjmenuji pár z nich. Nejlepší je vyzkoušet (demo), jestli vám Divi sedne, není nad osobní zkušenost.

divi navody

Přátelská komunita

Na Youtube a v článcích existuje tisíce návodů a Facebookové skupiny jsou plné Divi profesionálů, kteří jsou připraveni pomoci všem nováčkům. Máme i česko-slovenskou komunitu, ve které jste vítání. U nás ve skupině vládne přátelská, hate-free atmosféra. Také nechybí velmi podrobná dokumentace, která vám pomůže vytvořit svůj první web.

Je i pro neangličtináře

Obáváte se cizojazyčných nástrojů kvůli jazykové bariéře? Není potřeba. Sice nejsou překlady úplně vyšperkované (občas úsměvné), ale důležité je, že vás angličtina nemusí držet zpátky. A pokud budete chtít překlady vypnout (a nechat jen angličtinu) jediným klikem v nastavení tak můžete učinit.

47+ modulů

divi moduly

Nemusíte instalovat žádné pluginy a tím vystavovat svůj web možné nefunkčnosti nebo bezpečnostní zranitelnosti (čím více, hlavně méně kvalitních pluginů, tím je riziko vyšší). Vše, co pro svůj web potřebujete Divi nabízí.

Primárně se vám otevře 47 modulů (např. text, kontaktní formulář, tlačítko, přepínač, odpočítavadlo, reference, aj.) a pokud si nainstalujete Woocommerce, přidá se do seznamu dalších 17 modulů pro úpravu eshopu. Celkem získáte 63 modulů - naprosto bezkonkurenční!

Tisíce předpřipravených vzhledů

Nemusíte být designérem. Schází vám inspirace? Vyberte si z obrovského množství layoutů, které jsou vám k dispozici jedním kliknutím.

Tržiště šablon, modulů a pluginů

divi blog

Divi Marketplace nabízí prostor pro uživatele - můžete si nakoupit různá rozšíření, designy a pluginy. Například takový Divi Plus, který přidává dalších 50 modulů, 250+ nadesignovaných sekcí a mnoho dalšího.

Pro webaře se otevírá mnoho možností, jak si přivydělat - vytvořte vlastní modul, plugin, child šablonu a dejte je k prodeji celosvětovému publiku!

Vse máte ve vlastních rukou

S Tvůrcem šablony dokážete upravit každou stránku webu, včetně 404, archivu, rubrik a mnoho dalšího. Nic menšího, než naprostá svoboda v každém aspektu tvorby webu.

Zakoupit Divi šablonu

Alternativy

Každý produkt má svou konkurenci a Divi není výjimkou. Uvedu v seznamu ty, které jsem vyzkoušela.

Elementor

Nejzásadnějším konkurentem je plugin Elementor. V České republice je hned v závěsu za Divi v oblíbenosti - patří mu 2.místo. To stejné platí i celosvětově, je o řebříček níže, na bramborovém 4. místě.

elementor pro wordpre

Bezespornou výhodou je rozhodně to, že nabízí i verzi zdarma, která dostačuje pro menší weby s nevětšími nároky. Máte možnost si osahat, jestli se vám s tímto nástrojem dobře pracuje.

V čem se zásadně liší je jeho vzhled vizuálního editoru, který je méně fluidní. A také to, že je nabízený jako plugin pro Wordpress. Tudíž ke své plné funkčnosti potřebuje šablonu. Nejlépe pracuje například s Hello anebo s Astra, Generatepress. Dále nabízí v PRO verzi desítky widgetů pro maximální úpravu webu.

Cenové podmínky jsou jiné, než u Divi. Nabízí 4 různé balíčky, kdy ten nejnižší s licencí pro jeden web stojí 49 $ na rok. Pokud máte webů více, další balíček je za 199 $ / rok. Doživotní licence není k dispozici.

Přejít na oficiální stránku Elementoru

Mioweb

Mioweb je česká uzavřená nadstavba pro Wordpress a nabízí svou šablonu (a navazující funkce) jako službu. Jedná se spíše o konkurenci Webnode, protože web patří společnosti a zákazník šablony je pouze uživatel. Ale má svou oblibu u mnoha lidí díky jednoduchosti výstavby webu.

mioweb recenze alternativy cenna

Ovládání vizuálního editoru je velmi podobné Elementoru. Nabízí různé widgety, díky kterým si vyskládáte web rychle a snadno. Co se týče designových úprav, nehledejte tolik flexibility jako u výše zmíněných nástrojů, zato ale je vhodnější pro naprosté laiky. Při práci s designem vám pomohou předpřipravené šablony.

Cenové podmínky jsou vyšší, vzhledem k tomu, že se nejedná o celosvětový projekt. Jeden web nabízí za 2500 Kč měsíčně.

Přejít na oficiální stránku Miowebu

Webflow

Třetí a poslední možnost není na Wordpressu. Nástroj Webflow (na kterém je postavený i tento web) je vhodný spíše pro webdesignéry. Jedná se o framework s možností redakčního systému Webflow, anebo exportu jako statickou stránku. Výhodou je, že není potřeba se starat o údržbu a bát se bezpečnostních rizik jako u Wordpressu.

webflow recenze

Je to stále vyvíjený systém a na různé náročnější funkce budete potřebovat programátora. Webflow má ze všech uvedených možností v tomto článku nejčistější kód a nejvyšší rychlost.

Cenové podmínky má velmi různé v závislosti na požadavcích. Pro weby je cena od 15 $ do 45 $ za měsíc. Při využití redakčního systému Webflow zaplatíte od 20 $ dolarů / měsíčně. Pro eshopy platí balíčky od 42 $ do 235 $ za měsíc. Při roční platbě ušetříte mezi 20-30 %.

Přejít na oficiální stránku Webflow